Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و ازدواج در غرب تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
جنت آباد گاندی
همسر| دفتر عقد و ازدواج شیک | غرب تهران | پیوند مهر افزا | عقد و ازدواج

“با آرامش و احترام حرف خود را بزنید!”

مردها ذاتاً قدرت طلب هستند. یعنی دوست دارند در راس باشند و حرفشون مورد توجه باشه. حالا اگر در موضعی قرار بگیرند که بهشون دستور داده بشود، اصلا بعید نیست که عکس اون کار رو انجام بدن یا اصلا اون کار رو انجام ندهند!

پس سعی کنید اصلا به همسرتان دستور ندید و اصلاً رئیس بازی در نیارید. بخصوص در مورد خانواده‌اش. مثلاً هیچ وقت بهشون نگین: «امروز خونه‌ی مادرت اینا نرو!»

اولا اینکه جمله‌ی امری هست و دوما اینکه تصور اشتباه در مورد حرف شما برای همسر تان پیش میاد و فکر می‌کند که می‌خواهید او را از خانواده‌اش جدا کنید.

سعی کنید در موارد مختلف با همسرتان هم حس باشید. اینطوری در یک جبهه قرار می‌گیرید و بهتر میتوانید همسرتان را به سمت انجام آن کاری که مد نظرتان است هدایت کنید.

مثلا می‌خواهید بروید منزلخواهر شوهرتان، همسرتان میگوید فلان کادو رو بخریم و برایشان ببریم. زود برنگردید بگیویید: «وای چه خبره است ! زیاده و…»

یک راه دیگر این است که بگویید: آره خیلی خوب است و بعد که رفتید کادو رو بخرید، یک چیز مناسبتر انتخاب کنید و بگید: «این بیشتر به کارشان می آید.» یا بگویید: «این با سلیقه خواهرت بیشتر جور درمی آید و…»

البته این به زمان و شرایط هم خیلی بستگی دارد. ولی این راه هم راه حله خوبی است. مخالفت صریح و درجا نکنید و کم کم نظرتان رو اعمال کنید.به این طریق بیشتر جواب می دهد .

همیشه بهترین و زیباترین روش انتقاد و طرح مسئله با همسرتان را بکار بگیرید و از ایجاد تنش بپرهیزید.

“قواعـدی بـرای ارتباط مـؤثـر زوجیـن”

۱- افکار و احساسات خود را با استفاده از ضمیر «من» بیان کنید. برخلاف اینکه باید بیشتر جاها از «ما» استفاده می‌کنیم.

۲- درباره ویژگی شخصیتی طرف مقابل کلی‌گویی نکنید. مثلا: «تو بی ملاحظه‌ای»، «تو تنبل هستی» در عوض بر رفتارها و اعمال خاص  او تاکید کنید. مثلا: «من می‌خوام در کارهای خانه کمک کنی»، «می‌خوام به موقع به خانه بیایی»

۳- از مطلق جلوه دادن امور با استفاده از کلماتی مانند «هرگز» و «همیشه» بپرهیزید. مثلا: «تو همیشه تو نامرتبی»، «تو هیچ وقت به من کمک نمی‌کنی» در مقابل باید پیوسته تمام قدرت خود را روی نگرش مثبت متمرکز  کنید. «گاهی اوقات مرتب هستی، اما دلم می‌خواد بیشتر اوقات مرتب و منظم باشی»

۴-از زمان‌بندی مناسب استفاده کنید. سعی کنید بلافاصله پس از آنکه فرد مقابل رفتاری را انجام داد نسبت به او واکنش نشان دهید و اگر فرصت پاسخ فوری را از دست دادید صبر کنید تا در فرصت مناسبی واکنش مثبت یا منفی خود را نشان دهید.

۵- سعی کنید سازنده و راهگشا باشید. وقتی به همسرتان می‌گویید از چیزی خوشتان نمی‌آید این را هم بگویید از چی خوشتان مياد.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.