Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و ازدواج در غرب تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
خواستگاری سنتی | دفتر عقد و ازدواج شیک | غرب تهران | پیوند مهر افزا

خواستگاری سنتی با عقلانیت بیشتری توام است

خواستگاری سنتی که با عرف ما هم هماهنگ تر است، با عقلانیت بیشتری توام است و قبل از آنکه دختر و پسر به هم وابسته شوند، آنها را در مسیر شناخت منطقی قرار می دهد.
اما چطور باید خواستگاری سنتی را از آسیب هایی که دارد دور کرد و به حالت ایده آل رساند؟ ما به شما خواهیم گفت:

۱- در هنگام خواستگاری رسمی ، نیازی نیست موضوع را به همه فامیل و دوست و در و همسایه بگویید. موضوع را تا زمان بله بران یا عقد مخفی نگه دارید و سعی کنید در آرامش به شناخت و رفت و آمدتان ادامه دهید.

در  خواستگاری سنتی، افراد بیشتری در انتخاب همسر به دختر و پسر کمک می کنند. نظرات پخته و با تجربه بیشتری به جوان ها داده می شود و حرمت بزرگترها هم بیشتر حفظ خواهد شد

۲- می توانید برای آنکه رفت و آمد راحت تری داشته باشید، صیغه محرمیت بخوانید اما این صیغه باید هم از نظر زمان و هم اختیارات محدود بوده و دو طرف بدانند که کارکردش فقط شناخت بیشتر است نه دلبستگی یا تماس های جسمانی که باعث دلبستگی می شود.

۳- به قدر کافی وقت بگذارید. با آگاهی خانواده ها با هم رفت و آمد کنید و البته زمان محدودی مثلا یک یا دو ماه را برای شناخت در نظر بگیرید.

در این مدت، خانواده ها به هیچ وجه دختر و پسر را وادار به تصمیم گیری زودتر نکرده یا از برنامه ریزی های عروسی حرفی نزنند.

۴- در مدتی که شما مشغول شناخت یکدیگر هستید، خانواده ها هم باید با هم آشنا شوند، تفاوت ها و شباهت های یکدیگر را بشناسند و سعی در مصالحه داشته باشند.

۵- از مشاوره رفتن غافل نشوید. هر ازدواجی به مشاوره نیاز دارد. چون مشاور ازدواج ویژگی های شما دو نفر را می سنجد، بحران‌های احتمالی ازدواجتان را به شما می گوید و بر اساس آن راهنمایی تان می کند که چه تصمیمی بگیرید.

محاسن خواستگاری سنتی

همدیگر را در بافت خانواده می بینیم 

در جریان خواستگاری، فرد را در بافت خانواده اش می بینیم. روابط فرد با خانواده اش و نیز خصوصیات اخلاقی و ظاهری خانواده ممکن است با خودِ فرد متفاوت باشد و باید در کنار او، به خانواده هم توجه کرد.

عاطفی نمی شود 

در روش سنتی، احتمالِ عاطفی شدنِ بیش ازحد، کم تر است. چون ارتباطات هدفمند است و قرار است ازدواج کنیم.

امنیت روانی وجود دارد 

دختر و پسر، در روش خواستگاری احساس امنیت روانی دارند؛ چون در یک فضای آشکار و چارچوب مشخص به دور از هرگونه پنهان کاری عمل می کنند و از لورفتن نمی ترسند.

می شود طولانی اش کرد 

اخیراً خانواده ها جلسات خواستگاری را بیشتر کرده اند و این خودش به کسب نتیجهٔ بهتر کمک می کند.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.