Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و ازدواج در غرب تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
خرید حلقه ازدواج تان راحت است - سفره عقد و دفتر عقد و ازدواج پیوند مهرافزا

حلقه ازدواج را باید سال های سال در دست تان نگه دارید؛ پس باید با آن راحت باشید. البته خرید حلقه ازدواج سختی هایی هم دارد که با رعایت چند نکته ساده می شود.

یک خرید مادام‌العمر!

حلقه ازدواج باید طوری انتخاب شود که هیچ روزی دل تان نخواهد آن را از دست تان در بیاورید. خیلی ها روز خرید حلقه نمی دانند باید دنبال چه چیزی باشند و همین مسئله باعث می شود روزهای زیادی را پشت سر بگذارند تا حلقه مورد نظرشان را پیدا کنند. برای این که شما با این مشکل رو به رو نشوید تصمیم گرفتیم یک راهنمای خرید حلقه جمع و جور برای تان تهیه کنیم. راهنمای ما را بخوانید و بعد برای خرید حلقه محبوب تان اقدام کنید.

بودجه را تعیین کنید

قبل از خرید حلقه حتما با آقای داماد درباره بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته است صحبت کنید. اگر بودجه او زیر یک میلیون تومان است نباید به جواهر فروشی ها سر بزنید و بهتر است دایره خریدتان را به طلافروشی ها محدود کنید چون برای خرید یک انگشتر ساده جواهر با چند نگین خیلی ریز قطعا بیشتر از این ها باید هزینه کنید.

رینگ های پر طرفدار

خیلی از عروس و داماد ها دوست دارند حلقه ازدواج شان یک رینگ ساده باشد. اتفاقا این رینگ ها بسیار پر طرفدار و زیبا هستند و مشتریان خاص خودشان را دارند. البته فکر نکنید تمام این حلقه ها ارزان قیمت هستند. خیلی از آن ها تولید برندهای خاص هستند و به همین دلیل زمانی که قیمت آن ها را می پرسید ممکن است جوابی که می شنوید شگفت زده تان کند.

نگین دار دوست دارید؟

اگر جزو آن دسته از آدم هایی نیستید که به گروه رینگ های ساده علاقه دارند، پیشنهاد ما برای شما این است که انگشتر ازدواجی بخرید که با چند نگین ساده و شیشه ای تزئین شده باشند. همان طور که گفتیم سنگ های قیمتی خیلی گران هستند و نیازی نیست حتما از آن ها استفاده کنید.

باید راحت باشد

حلقه ازدواج شما چه پر از نگین باشد و چه بدون نگین قطعا باید طوری ساخته شده باشد که شما با به دست کردن آن هیچ بار اضافه ای را روی انگشت تان حس نکنید. مورد دیگر که باید خیلی به آن دقت کنید سازنده انگشتر است چون اگر نگین ها و ساخت حلقه ای که می خرید کیفیت لازم را نداشته باشد مدام باید چشم تان دنبال این باشد که مبادا نگین های انگشترتان بیفتد.
برای این که تشخصی بدهید نگین های شما بادوام هستند و جدا نمی شوند کافیست زمان خرید دقت کنید. اگر نگین ها داخل یک قاب از جنس طلا قرار بگیرند و به آن محکم شوند احتمال افتادن شان به صفر می رسد اما اگر فقط انتهای نگین روی انگشتر چسبانده شده باشد باید هر لحظه انتظار این را داشته باشید که نگین انگشترتان بیفتد و دیگر نتوانید آن را پیدا کنید.

به اندازه اش دقت کنید

اضافه وزن دو تا سه کیلو گرم کم ترین توقعی است که باید بعد از ازدواج داشته باشید. پا گشاهای پشت سر هم، یک هفته تعطیلی از کار و سفر ماه عسل قطعا این دستاورد را برای شما خواهد داشت. بهتر است زمانی که حلقه تان را انتخاب می کنید حتما به این نکته توجه کنید که اندازه آن خیلی تنگ نباشد چون بعدا با مشکل رو به رو می شوید. اگر حلقه تان کمی در دست تان لق می زند می توانید با کمی چسب مشکل را حل کنید و برای زمان بارداری و چاق شدن هم خیال تان بابت حلقه تان راحت باشد.

بی خیال فانتزی ها شوید

همان طور که گفتیم و باز هم تاکید می کنیم حلقه باید ساده باشد. این روزها در دنیای طلا و جواهر حلقه ها و النگوهایی به بازار آمده اند که به شکل مربع یا مثلث هستند. این ها در ظاهر بسیار زیبا هستند اما برای این که شما به عنوان حلقه از آن استفاده کنید و هر روز بخواهید آن را در دست تان داشته باشید قطعا با مشکل رو به رو خواهید شد. بهتر است قید خرید حلقه های دیگر را بزنید و در طلافروشی فقط به حلقه های گرد نگاه کنید و انتخاب تان از بین آن ها باشد.

چشم تان به گرانها نباشد!

این که تصمیم بگیرید برای خودتان حتما یک حلقه گران قیمت انتخاب کنید تا بر اساس آن ازدواج تان خیره کننده شود سخت در اشتباه هستید. خوشبختی چیزی نیست که با سنگ های گران قیمت و خیره کننده به دست بیاید، حتی اگر احساس می کنید شرایط خرید جواهر یا حتی طلای ساده را ندارید، بهتر است حلقه ای از جنس نقره انتخاب کنید که این روزها این حلقه ها تفاوت خاصی با نوع اصلی خود ندارند. بر خلاف آن چیزی که بقیه فکر می کنند، اتفاقا حلقه های ظریف و زیبا در اکثر مواقع از حلقه های درشت و پر نگین زیباتر هستند.

ست کنید!

چند سالی است حلقه های ست مده شده اند. این حلقه ها زیبایی خود را دارند اما مشکل شان این است که یا زیادی مردانه اند یا زیادی زنانه و بعد از خرید معمولا یا آقای داماد از حلقه ی زنانه اش خیلی خوشش نیامده یا عروس خانم دوست ندارد حلقه ای که کمی مردانه است به دست کند، برای همین معمولا پیشنهاد می شود حلقه های ست موجود در بازار را نخرید و به جایش دو حلقه که شبیه به هم طراحی و دیزاین شده اند را سفارش بدهید.

یک ایده رمانتیک

یکی از کارهایی که این روزها بین عروس و داماد ها مد شده و اتفاقا خیلی جذاب و رمانتیک است این است که اسم و تاریخ ازدواج را داخل حلقه ها حک می کنند. اگر تا الان حلقه تان را سفارش نداده اید حتما از طلافروش بخواهید این کار را برای تان انجام دهد. البته شمایی که چند سالی است عروسی کرده اید هم می توانید این کار را انجام بدهید. کافیست به طلا فروشی مراجعه کنید و از او بخواهید اسم همسرتان و تاریخ ازدواج تان را داخل حلقه حک کند.

شناسنامه سنگ فراموش نشود!

اگر خرید انگشتر جواهر در برنامه شماست باید این را به خاطر داشته باشید که حتما از فروشنده شناسنامه ای که متعلق به سنگ روی انگشترتان هست را بگیرید. چون در غیر این صورت ممکن است نتوانید ثابت کنید که انگشتر شما جواهر است یا نه. اگر هم نیاز باشد روزی این انگشتر را که به قیمت گزافی خریداری کرده اید به فروش برسانید، بدون شناسنامه نمی توانید کاری از پیش ببرید.