Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و ازدواج در غرب تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
حلقه ی ازدواج - سفره عقد و دفترعقد و ازدواج در غرب تهران پیوندمهرافزا
حلقه نماد معروف یگانگی و پیوند در ازدواج که این روزها یکی از ملزومات متاهل شدن است و با انگشترهای مرسوم دیگر در دست مردان و زنان تفاوت دارد.

اما این حلقه‌ها که حتی پیش از ضرب و رواج سکه برای اولین بار در مصر باستان مرسوم شد توانست با تغییرات متعدد در شکل و ظاهرش تا امروز روی دست عروس و دامادها خوش بنشیند.

نکات مهم برای انتخاب حلقه

۱٫به نظرات همسرتان در مورد حلقه ازدواج اهمیت دهید

اغلب انتخاب حلقه ازدواج برای عروس خانمها بسیار مهم می باشد، و شما باید نظر او را بدانید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

۲٫از خانواده عروس خانم کمک بگیرید

حلقه خریدن در ایران یک مراسم و آیین است، مخصوصا در خانواده های سنتی شاید رسم و رسوم خاصی نیز برقرار باشد. سعی کنید در هنگام حلقه خریدن به طور مستقیم نظر خانواده را بپرسید، اما به گونه ای نپرسید که حق انتخاب همسرتان را محدود کنید. پرسیدن و کمک خواستن از خانواده همسر هم احترام به آنها محسوب می شود .

۳٫از دوستانتان که تجربه دارند کمک بگیرید

هیچ چیز مثل تجربه دیگران نمی تواند به شما در انتخاب طلا و جواهر برای همسرتان شما را یاری دهد، خانمهای ایرانی معمولا این کار را می کنند، اما در مورد آقایان ایرانی به ندرت این اتفاق می افتد، سعی کنید به جای اینکه غرور کاذب داشته باشید با شنیدن حرف دوستانتان تجربه ای خوب در زمینه خرید حلقه را داشته باشید.

۴٫سلیقه خود را به همسرتان تحمیل نکنید

وقتی به سراغ خرید حلقه می روید شاید همسرتان چیزی را بخواهد که شما دوست نداشته باشید، بعضی مواقع دلیل دوست نداشتن شما به خاطر کمبود های مالی هست که با مطرح کردن و صادقانه سخن گفتن در این باره می توانید همدلی عروس خانم را به دست آورید چرا که شما قرار است محرم اسرار یکدیگر باشید و در مشکلات به یکدیگر یاری رسانید اما در بعضی مواقع شاید به این خاطر است که چیزی که او انتخاب کرده است را نمی پسندید. این نکته را در ذهن داشته باشید این حلقه برای اوست، سعی نکنید اصلا چیزی را به او تحمیل کنید،  او به چیزی که دوست دارد بخرد فکر می کند نه چیزی که شما دوست دارید! پس مراقب رفتارتان باشید.

۵٫سعی کنید دقیق باشید همه چیز مثل هم نیستند

همه حلقه ها در نگاه اول شاید مثل هم باشند، برای همین در برخورد دوم و سوم به حلقه ها شاید تنها به کیف پولتان فکر کنید! این ظلم را در حق خود نکنید، همه حلقه ها یکی نیستند و قطعا تفاوت هایی در طرح و نقش دارند به خوبی نگاه کنید تا انتخاب خوبی داشته باشید.

 ۶٫سادگی حلقه

سعی کنید حلقه ای را به نشانه تعهد و عشق خود انتخاب کنید که ساده باشد و به اصطلاح به دست شما بیاید چرا که این حلقه قرار است سالیان زیادی در دستان شما باشد و اگر خیلی پر زرق و برق و شلوغ انتخاب شود شما خیلی زود از آن خسته می شوید اما سادگی هیچگاه انسان را دلزده نمی کند و از آنجا که حلقه یک انگشتر معمولی نیست پس عوض کردن آن هم کار درستی نیست، بنابراین چیزی را انتخاب کنید که همیشه آنرا بپسندید.

۷٫بهتر است در داخل حلقه ی شما و همسرتان تاریخ ازدواجتان حک شود تا یاد آور روز زیبای ازدواج شما باشد.

۸٫قانون چهار گانه خرید حلقه 

در انگلیس قانونی وجود دارد به نام ۴c  این قانون از کلمات cut, carat, clarity, color تشکیل شده اند، این قانون می گوید برای یک حلقه خوب به چهار چیز دقت کنید، برش ، عیار، وضوح و رنگ ! برای خرید یک حلقه خوب هر چهار فاکتور را مد نظر داشته باشید!