Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و ازدواج در غرب تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
جلب اعتماد | دفتر عقد و ازدواج شیک | غرب تهران | پیوند مهر افزا

راه‌های جلب اعتماد همسر را بیاموزید!”

جلب اعتماد افراد خانواده و به ويژه زوجين نسبت به هم، يكی از اركان بهداشت روانی و بهترين راه موفقيّت در زندگی است و بيشتر موانعی كه در راه وصول به هدف‌های مشترک خانوادگی و زناشویی پيدا می‌شود به وسيله جلب اعتماد همسر برطرف می‌گردد.

بین جلب اعتماد و بی‌اعتمادی، فقط یک خط کمرنگ فاصله است؛ اگر حواستان به رفتار‌هایتان و معادلات زندگی‌تان نباشد، خیلی زود محو می‌شود و دیگر نمی‌توانید پیدایش کنید.

پس اعتماد کردن را یاد بگیرید و راه‌هایی که اعتماد همسرتان را به شما جلب می‌کند را هم بیاموزید. در ادامه مطلب به برخی راهكارهای جلب اعتماد همسر اشاره می‌کنیم.

لطفا با ما همراه باشید

۱ – از همسرتان حمايت كنيد:

یکی از راهكارها برای جلب اعتماد همسر، دفاع و حمايت از همسر در حضور و غياب وی است.

اگر فردی احساس کند که همسرش با تمام جديت و تلاش از او در مقابل ديگران و جایی كه حق با اوست، حمايت و پاسداری می‌نمايد، اعتمادش به او جلب خواهد شد.

۲ – اعتماد متقابل داشته باشید:

در واقع با انتقال اين احساس مثبت به همسرتان همين احساس را از سوی وی دريافت خواهيد نمود.

توجه داشته باشيد كه اين احساس هر قدر صادقانه‌تر باشد همان قدر قويتر و ارضا كننده‌تر می‌باشد. توضيح اينكه اصولاً هر خصلتی را با كمی تلقين و دادن واكنش مناسب، می‌توان در اشخاص ايجاد كرد.

وقتي به كسی می‌گوييد: «چون به تو اطمينان دارم…» فرد ناخودآگاه از خود انتظار يك فرد مطمئن را دارد مگر آن كه از لحاظ شخصيتی آدم بی‌وجدانی باشد.

اعتماد متقابل يكی از رموز روابط صميمی و صادقانه همسران است.

۳ – با حرف چیزی را ثابت نکنید:

به‌جای اینکه با حرف زدن بخواهید کار‌هایتان را توجیه و اعتماد همسرتان را جلب کنید، سعی کنید با رفتار‌هایتان او را به خود مطمئن کنید.

اگر می‌خواهید با حرف‌هایتان خود را بهتر از آنچه هستید نشان دهید، باید بگوییم که تضاد میان حرف‌هایتان و آنچه عمل می‌کنید، می‌تواند اوضاع را از این هم پیچیده‌تر کند.

اگر هم فکر می‌کنید او شما را آنطور که واقعا هستید نمی‌بیند و باید با حرف زدن و توضیح دادن به او بقبولانید که صادق و مورد اعتمادید، باز هم در اشتباهید.

بیش از حد توضیح دادن نه تنها کمکی به بهتر دیده شدن نمی‌کند، بلکه خودش می‌تواند یکی از دلایل شک کردن باشد.

پس وفاداری‌تان را در عمل‌تان نشان دهید و مسوولیت قضاوت او را بر عهده خودش بگذارید.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.