Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و عروسی در تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102

تفاوت مجردی و متاهلی

بسیاری معتقدند دوران مجردی دوران ازادی هاست و تاهل دوران زندانی ها!

ازدواج، شریک کردن یک نفر در همه مراحل زندگی و  بیرون آمدن از پوسته تنهایی است.

در دوران مجردی خانواده همان است چیزی جز دختر یا پسر خانواده نیستید؛ اما با ازدواج خانواده جدید را متولد میکنید و هویت جدید برای خود میسازید. ازدواج، یک دنیا وظیفه و تعهد است؛ پس تفاوت مجردی و متاهلی یک دنیاست!

باید با افراد مجرد و متاهل صحبت کرد تا نتیجه گرفت که دنیای تاهل جذاب تر است یا دنیای تجرد. البته اگر صحبت ها صادقانه باشد!

ولی فارغ از این بحث ها آنچه که نمی شود در آن شک کرد مزایایی است که به واسطه ازدواج سهم آدم ها می شود و محدودیت هایی که پس از ازدواج دست و پای آدم ها را می بندد.

دنیای مجردی و متاهلی سرشار از تناقض با یکدیگر است. تا شخص متاهل به تاهل خود عادت کند ممکن است به مشکلاتی مخصوصا در دوران نامزدی برخورد کنند. ازجمله:

تصمیمات یک طرفه

در این دوران افراد باید از ساده ترین امور تا پیچیده ترین آنها با نامزدشان مشورت کنند.

تک روی در دوران نامزدی به معنای نادیده گرفتن فرد مقابل و عدم اعتماد به اوست به همین دلیل باعث اختلاف و درگیری میان افراد می شود.

بیشتر بخوانید : بهترین دفتر ازدواج شیک در تهران

مسئولیت پذیری

اصطلاحاً از زیر کار در رفتن یکی از عادت هایی که از دوران مجردی همراه شخص است.

شاید در دوران تجرد عدم مسئولیت پذیری مشکل ساز نباشد ولی پس از تاهل از زیر کار در رفتن به معنای مسئولیت پذیر نبودن است و موجب ناراحتی همسرتان خواهد شد.

اهمیت ابراز علاقه

تفاوت یکی از مسائل مشخص و عادی بین زوجین است یکی از این تفاوت ها تفاوت در نحوه ابراز علاقه است که بسیار در روند ازدواج و رفتار شما با همسرتان تاثیرگذار است.

نحوه ابراز علاقه

یعنی نه دختر خانم بی نهایت عاطفی و رمانتیک باشد که آقا پسر اصلاً نتواند با او صحبت کند و نه آقا پسر از شوخی و اذیت های زیاد برای ابراز علاقه به نامزدش استفاده کند که خانم حس کند او هیچ عاطفه و علاقه ای ندارد.

حد تعادل یقیناً ضامن خوشبختی طرفین خواهد بود.

اصلاح اخلاق های خوب و بد

برخی اخلاق های زشت مانند مسخره کردن، شوخی ها زشت و … جز رفتار های دران مجردی به حساب امده و فرد باید قبل از ازدواج انها را کنار بگذارد.

توجه داشته باشید که « احترام متقابل » مهمترین اصل موفقیت در زندگی مشترک است.

ارسال یک نظر

*

ایمیل شما فقط برای مدیریت قابل دیدن است