Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و ازدواج در غرب تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
برای همسرتان مهم باشید

اگر می خواهید بدانید چگونه می توانید احساس ارزشمند بودن خودتان را در همسرتان ایجاد کنید به این نکته ها توجه داشته باشید:
۱- مردها دلبر می خواهند نه دلیر. اگر خانمی مهارت های زنانه را کنار بگذارد و مثلا با استفاده از ابزارهایی مثل اهرم فشار، داد و بیداد و… بخواهد نیازهای خود را از همسرش مطالبه کند، در درازمدت حتما نتیجه عکس می گیرد چون به فطرت مردانه و قدرت طلبی همسرش اهمیت نداده است. در عوض مردی که خودش را نزد همسرش مهم بداند، همه سعی اش را می کند تا این منبع تأیید را از دست ندهد.
۲- زن ها مرد مدیر و مهربان می خواهند. برای ارزشمند بودن پیش زن ها، نه زن ذلیلی لازم است و نه خشک و طرد کننده بودن. زنی که همسرش را یک پناهگاه مطمئن و توانا بداند حاضر نیست دلگرمی همراهی او را از دست بدهد.
۳- قبل از مهم بودن پیش همسرتان پیش خودتان مهم باشید. اجازه دهید همسرتان از نوع رفتار شما با خودتان، نحوه تعامل با شما را یاد بگیرد، مثلا اگر به سلامتی و ورزش خودتان اهمیت ندهید، شاید همسرتان هم دیر یا زود بخواهد شما را در نقشی مثل کیف پول، خدمتگزار و… تلقی کند.
۴- بخندید. خندیدن عشق و شیرینی ایجاد می کند؛ پس اگر خنده رو بودن برایتان مهم باشد، همسرتان از آنچه خنده شما را از او بگیرد، نگران خواهد شد.
۵- اگر حواستان به اطرافتان و شرایط زندگی تان باشد، ناخودآگاه به همسرتان می آموزید که زندگی تان قانون دارد و شما مراقب همه چیز هستید.
۶- ارتباط با فامیل هر دو طرف، شما را در چشم همسرتان بزرگ و ارزشمند خواهد کرد. این قانون از بین رفتنی نیست؛ حتی در این دوره و زمانه هم ارتباط با فامیل ها می تواند حامی خوبی برای روزهای سخت زندگی تان باشد.
۷- در عمل و حرف، از اینکه به همسرتان بگویید برایتان ارزشمند است طفره نروید. همسری که در حد نیازش محبت نبیند، انرژی ای برای جبران بهتر و متقابل برای شما ندارد.
۸- قلب همسرتان که می خواهید جای عشق به شما باشد، مخلوق خداست؛ یعنی برای اینکه پیش همسرتان مهم باشید سعی کنید خودتان و همسرتان را بیشتر با خدا مأنوس کنید تا نعمت های خدا هم به سمت شما سرازیر شود. این قانون به معنی این نیست که مومن ها مشکل ندارند بلکه همسرهای مومن تحمل شان در برابر مشکلات بیشتر است.