Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و ازدواج در غرب تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
ازدواج | دفتر عقد و ازدواج شیک | غرب تهران | پیوند مهر افزا | عقد و ازدواج

۱۰ باور نادرست در مورد ازدواج

تصورات و باورهای نادرست درباره ازدواج:

۱- ازدواج می‌کنم تا حالم خوب شود

بعضی افراد هستند که برای رفع مشکلات روانی ، عاطفی ، احساسی و شخصیتی به توصیه دیگران به ازدواج روی می آورند.

نتایج و مطالعات روان شناسان نشان میدهد که ازدواج راه حل مناسبی برای درمان مشکلات روانی یا آسیب هایی به نوع نگرش و یا ارتباط وارد شده نیست .

واینکه ازدواج نوعی تغییر در زندگی است و هر نوع تغییری در زندگی چه مثبت و چه منفی باعث استرس است و ازدواج از نوع تغییر مثبت دارای اسرس فراوانی است تاثیرات خودش را دارد.

۲- ازدواج می‌کنم تا از مشکلات خانوادگی فرار کنم

خیلی از افراد هستند به دلیل مشکلات و فشار زیاد خانواده تن به ازدواج سریع می دهند و به بسیاری مسائل فکر نمی کنند

در واقع این افراد برای آزادی و نجات خود از زندگی آزار دهنده ای که داشتند به تن به رابطه ای می دهند که شاید هزار برابر بدتر از زندگی خانه پدر بوده است .

این افراد بسیار سریع بعد از زندگی مشترک متوجه مشکلات شده و پشیمان می شوند در حالی که دیگر سودی ندارد.

۳- اساس ازدواج فقط و فقط عشق است

زندگی با عشق موفق هست ولی کافی نیست زیرا مبنای این نوع زندگی بر پایه احساس و عاطفه است و تصمیماتی که می گیرند خیلی قابل اعتماد نیستند

مثلا تصور کنید که آیا عشق به یک رشته ورزشی یا هنری، می‌تواند الزاما موفقیت فرد در آن رشته را تضمین کند؟ آیا برای موفقیت همین کافی است؟

 ۴-باید با کسی ازدواج کنم که از همه نظر کامل باشد

آن دسته از افراد که این  عقیده را دارند و به دنبال فرد بی عیب  نقص برای زندگی مشترک هستد و موقعیت های خوب خود را یکی پس از دیگری رد می کنند و بر این عقیده همیشه معایبی برای رد این موقیعت دارند .

در حالی که هیچ کس اول زندگی کامل و بی نقص نیست و در طول تکریم زندگی رشد کرده و به تکامل می رسند .هیچ شخصی بی عیب نیست گل بی عیب خداست .

۵- ازدواج می‌کنم تا زخم رابطه شکست خورده‌ام خوب شود

بعضی از افراد برای فرار از شکست رابطه قبلی خود ازدواج می کنند و این نیز نوعی از فرار است که مشکلات خود را با خود یا با شخص مورد نظر حل نکرده است روان شناسان پیامد های خوبی را برای این نوع زندگی نمی بینند.

۶- دوستی قبل از ازدواج تضمین کننده یک ازدواج موفق است

‌شناختی که دو نفر حین رابطه دوستی به ­دست می‌آورند، تضمین کننده زندگی موفق نیست؛ چون دوستی و ارتباط از نظر هدف، کیفیت رابطه و انتظارات متفاوتند..

۷- ازدواج راهی برای رسیدن به راحتی و آسودگی

ممکن است یکی از دلایلی که افراد وارد زندگی مشترک می شوند برای رسیدن به آرامش باشد و لی دلیل قطعی برای این موضوع نیست برای رسیدن به آرامش حتما باید سختی و مشقت هایی را چشید

چون بسیاری از آسایش ها در چشم بهم زدنی از بین می رود.زندگی مشترک یعنی اینکه دو فرد در کنار هم به تعالی و تکامل شخصیتی ،عرفانی و اجتماعی برسند و برای این لازم است تا سختی هایی را بکشند.

۸-شانس فقط یک­بار در خانه آدم را می‌زند

بعضی افراد بر این باورند که شانش یکبار به انسان روی می آورد و بر طبق همین اعتقاد تصمیمات عجولانه ای برای زندگی خود می گیرند و بدون شناخت و تحقیق جواب مثبت می دهند که بعد از زندگی مشترک دچار مشکلات فراوانی می شوند

و همه این مشکلات را تقصیر« تقدیر» خود می اندازند.

۹٫ قیافه مهم نیست

برخی افراد می گویند چهره در زندگی زناشویی مهم نیست بعد از مدتی اهمیت خود را از دست می دهد این نظریه تا حدودی درست است

ولی افرادی که چهره زیبا و جذابی ندارند صدق نمی کند.معیار زیبایی و شخصیتی بستگی به خود افراد دارد برای بعضی از افراد جز مهم ترین ملاک زندگی است.

در واقع زیبایی افراد با ید دل یکدیگر بنشیند تا به زندگی با یکدیگر رغبت پیدا کنند زیرا اگر چهره فرد از روز اول به دل هم ننشیند ،ممکن است تا آخر هم این نا خوشایندی را تا آخر به یدک بکشد و فرد همچنان نا راضی باشد

۱۰- ازدواج یعنی اسارت

برخی افراد بر این عقیده اند که حلقه ازدواج نوعی اسارت است.ولی اگر شخص مورد نظر خود با دقت انتخاب کرده باشید باعث رشد و تکامل یکدیگر است.

شاید زندگی مشترک محدودیت های خودش را داشته باشد و لی اسارت محسوب نمی شود بلکه پذیرش مسئولیت جدید است

Write a comment:

*

Your email address will not be published.