Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و عروسی در تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
ازدواج موفق | دفتر عقد و ازدواج شیک | غرب تهران | پیوند مهر افزا

ازدواج موفق از دیدگاه روان شناسان

بسیاری از افراد این سوال را دارند که ازدواج موفق چیست ؟ درواقع ازدواجی موفق است که بافکر و تدبیر انتخاب شود و یک انتخاب صحیح باشد .

متاسفانه بسیاری از افراد هستند معتقدند ازدواج یک وسیله است.چه وسیله ای ؟ آنها معتقدند که ازدواج یک وسیله برای رسیدن به هدف هایی که در سر دارند است .

و این باور را دارند که یک ازدواج موفق مشکلاتی که در دوران مجردی با آن رو به رو بوده اند را از بین می برد.به عنوان نمونه تامین نیازهای مادی و جسمانی، برخورداری از موقعیت اجتماعی بهتر، فرار از مشکلات خانوادگی دوران مجردی، داشتن یک همسر زیبا برای خودنمایی، فرار از تنهایی و مسایلی از این قبیل را ملاک اصلی ازدواج قرار می‌دهند.

همین افکار است که باعث  طلاق و جدایی می شود.خانواده ای که تازه تشکیل شده است با این افکار اشتباهی که داشته اند پس از مدت کوتاهی زندگی مشترک منجر به طلاق می شود .

اولین و مهم ترین نکته در ازدواج موفق شناخت کافی است در واقع باید شناخت را مقدم تر از عشق آتشین دانست .

به عبارت دیگر، یک انتخاب درست بر مبنای شناخت شکل می‌گیرد و بعد از شناخت طرف مقابل، عشق به وجود می‌آید.

بیشتر بخوانید  : بهترین دفتر ازدواج شیک در غرب تهران 

متاسفانه این روزها دخترها و پسرها اول عشق را تجربه می‌کنند و بر پایه آن می‌خواهند به شناخت برسند و این در حالی است که این عشق ظاهری چشم آنها را روی حقایق و عیب‌های طرف مقابل می‌بندد و در مدت کوتاهی پس از آغاز زندگی مشترک‌شان به این نتیجه می‌رسند که عشق برای خوشبخت شدن کافی نیست و ادامه زندگی برایشان غیرممکن می‌شود.

البته این‌طور نیست که مشکلات پیش آمده قبل از ازدواج و در دوران دوستی و نامزدی وجود نداشته بلکه دوست داشتن‌های بدون شناخت و دلبستگی‌های احساسی مانع شده تا طرفین واقع‌بین باشند و عیب‌های طرف مقابل خود را ببینند و اگر هم دیده‌اند از آن چشم‌پوشی کرده‌اند؛ به این امید که بعد ازدواج بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

ارسال یک نظر

*

ایمیل شما فقط برای مدیریت قابل دیدن است

Call Now Buttonتماس با ما