Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و ازدواج در غرب تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
ازدواج سفید | دفتر عقد و ازدواج شیک | غرب تهران | پیوند مهر افزا

ازدواج سفید

در گذشته ازدواج هایی به نام” ازدواج سفید” نیز وجود داشت ولی به صورت علنی نبود.

در این چند ساله اخیر بسیاری از جوان ها به این ازدواج یعنی “ازدواج سفید” و یا ” ازدواج هم باشی” روی آورده اند به طوریکه به صورت علنی برای این امر آگهی می دهند و در آن آگهی شرایط خود برای همخانه شدن با جنس مخالف و شرایط بسیاری از رابطه های زناشویی را در این آگهی تمام و کمال بیان می کنند.

در این نوع ازدواج که به ازدواج سفید معروف شده است دو طرف هیچ تعهدی نسبت به یکدیگر ندارند و به صورت غیر رسمی با یکدیگر زندگی می کنند و هر زمان که خواستند با دلیل و یا بی دلیل می توانند از هم جدا شوند..

آیا ازدواج سفید جرم است؟

در این نوع ازدواج سوالاتی پیش می آید که آیا در ازدواج سفید حق و حقوقی دارد؟ایا می تواند پس از مرگ همسر ارث ببرد؟اصلا آیا ازدواج سفید جرم است یا خیر؟

ازدواج یعنی اینکه دو جنس مخالف تصمیم به زندگی مشترک در چارچوب قانونی کشورشان گرفته اند اولین شرطی که جوان ها برای ازدواج این است که قانون کشور را رعایت کنند

در کشور های اسلامی مثل کشور ما ازدواجی که قانون و شرع در آن رعایت نشود آن ازدواج حلال نیست وباطل است و زوجین نسبت به یکدیگر حرام می شوند .

در کشورهای غربی و شاید اکثر کشورهای جهان دو نوع ازدواج امکان زندگی زناشویی  را فراهم می‌کند، یکی از آنها ازدواج رسمی و دیگری ازدواجی است که زن و مرد بر اساس علاقه و یا تفاهم زندگی را بدون ازدواج رسمی آغاز می‌کنند و در آنجا مواردی که ما به عنوان خطبه ازدواج داریم و جاری شدن آن شرط حلال شدن از لحاظ شرعی برای زن و شوهر است، وجود ندارد.

در کشور های غربی فرزند حاصل این ازدواج قانونی است و هیچ مشکلی از نظر ثبت شناسنامه و ارث بری ندارد

اما در کشور ما همچین چیزی برای ازدواج سفید وجود ندارد ازدواج یا باید به صورت رسمی ثبت شود و یا به صورت شرعی (صیغه)صورت گیرد در صورتی که فرزندی از این ازدواج حاصل شد زوجه بتواند این فرزند از ازدواج را ثابت نماید …

 

.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.