Open/Close Menu دفتر تشریفات عقد و ازدواج در غرب تهران، سفره عقد پیوند مهرافزا اولین مجموعه رسمی عقد در ایران شماره ثبت 37102
افسردگی مردان بعد از طلاق - سفره عقد و دفترعقد و ازدواج در غرب تهران پیوندمهرافزا

افسردگی مردان بعد از طلاقسفره عقد و دفترعقد و ازدواج در غرب تهران پیوندمهرافزا

مردان و زنان هر کدام به روش متفاوتی نسبت به طلاق واکنش نشان می دهند، در این مقاله میخواهیم به مشکلات مردان پس از طلاق بپردازیم:

پیامدهای فردی:

۱٫سرخوردگی فرد است. این حالت خود را با عباراتی و جملات منفی نشان می‌دهد.

در واقع عبارت «دریغ و افسوس گذشته و ای کاش آینده» از آن عبارات است.

۲٫حس بدبینی و تردید در ازدواج است. افراد فکر می‌کنند اصلاً لازم است دوباره ازدواج کنند یا خیر، یا اصلا چه ضرورتی دارد دوباره ازدواج کنند.

برای افراد پس از طلاق فرصت‌هایی برای ازدواج مجدد به وجود می‌آید؛ اما آن‌ها به دلیل حس بدبینی که با سرخوردگی همراه است، از کنار آن‌ها می‌گذرند.

۳٫ مشکلات مالی است. حتی اگر فرد حمایت خانواده را دریافت کند، مشکلات مالی اجتناب‌ناپذیر است؛ به‌ویژه در مورد زنانی که تلاش می‌کنند حق و حقوق خود را دریافت کنند.

البته این باور در جامعه و فرهنگ ایرانی وجود دارد که وضعیت را بر فرد آنقدر سخت بگیرند که زن بگوید «مهرم حلال، جانم آزاد». این به صورت راه‌کار خوبی برای نپرداختن حقوق زنان در آمده است.

پیامدهای خانوادگی:

این پیامدها نیز به سه شاخه پیامدهای گره روانی یا عقده‌های روانی در کودکان، احتمال افزایش گرایش کودکان به خلاف‌کاری و شیوه سازگاری همسر جدید با فرزندان قبلی تقسیم می‌شود.

پیامدهای اجتماعی:

از آنجا که طلاق از مرز فردی و خانوادگی بیرون می‌آید و به اجتماع کشیده می‌شود، باید آن را نیز مد نظر قرار داد. در این محور نیز به دو مورد مهم توجه می‌شود:

۱. اختلالات و انحرافات جنسی؛

۲. احتمال افزایش بزهکاری در جامعه